Úvod > Sport > SK Dobré

SK Dobré

Sportovní klub Dobré - oddíl stolního tenisu a fotbalu

Sportovní klub vznikl v Dobrém na podzim roku 2000 jako nezisková organizace. Z iniciativy několika nadšenců stolního tenisu byl jako jeho součást založen také oddíl stolního tenisu. Veškerá snaha zakládajících členů byla od počátku směřována k mládežnickým kategoriím. Díky pochopení a podpoře ze strany obce jsme se stali provozovateli Obecního domu s velkým sálem a prostorným zázemím. V roce 2007 byla přistavěna herna stolního tenisu, kde se nyní odehrávají naše aktivity. Postupně jsme si náš „pingpongový domov“ vybavili potřebným zařízením pro pravidelné odborně vedené tréninky, mistrovské zápasy, pořádání turnajů i soustředění nabízené jiným oddílům. Disponujeme tak moderní hernou s 6 modrými stoly zn. Stiga, vybavenou kvalitním osvětlením, ozvučením, ohrádkami, stolky s počítadly, tréninkovým robotem. V případě potřeby používáme i hlavní sál Obecního domu, kde postavíme až 8 zelených stolů Butterfly. Zázemí pak tvoří klubová místnost s velkoplošnou projekcí, televizí, videem a satelitním programem UPC. Při větších akcích je otevřen bufet s občerstvením včetně možnosti ohřívaných jídel a točeného piva. Součástí herny jsou šatny a sociální zařízení. V přízemí Obecního domu místo garáží vznikla v roce 2006 bowlingová dvoudráha, jejíž provozování pro veřejnost zajišťujeme. Zájemcům jsme schopni zajistit také ubytování ve vlastní ubytovně, vzdálené cca 250 m.

V oddíle je k 1.1.2009 registrováno 36 hráčů a hráček, z toho 29 v mládežnických kategoriích. Navíc je členy ještě dalších 6 nejmenších dětí, které ještě nejezdí na turnaje, ale chodí pravidelně trénovat. Realizační tým tvoří trenér Honza Šplíchal z Nového Města nad Metují, kterému pomáhají s nejmenšími dětmi někteří rodiče, dále k nám pravidelně dojíždí za účelem odborného pěstování fyzické kondice atletický trenér p. Jiří Vondřejc z Náchoda. Masáže zajišťuje paní Marcela Rozínková . O organizační záležitosti oddílu se stará jeho předseda Jan Rozínek,v případě potřeby ochotně pomáhají další rodiče, kteří také v největší míře zajišťují dopravu na turnaje a zápasy.

Pod vedením trenéra Šplíchala probíhají intenzivní tréninky každodenně od časných odpoledních hodin až do večera. Hned po skončení školy zpravidla začínají nejmladší žáčci (6-7 let), postupně je střídají starší až po dorost a ženy ve večerních hodinách. Technické tréninky za stolem jsou pravidelně prokládány aktivitami zaměřenými na komplexní tělesný rozvoj dětí, jednou týdně probíhá speciální fyzická příprava, nezbytnou součástí se stala pravidelná rehabilitace. Hráči jsou pod pravidelným dozorem lékaře.

Víkendy trávíme na turnajích a mistrovských utkáních. Naše děti se účastní pravidelných soutěží i jednorázových turnajů mládeže od regionálních po republikové. Jen v uplynulé sezoně si rodiče mezi sebe rozdělili 40 tisíc naježděných kilometrů.

Kde všude jsme byli a jsme vidět

Pravidelné soutěže v ročníku 2008-09 :

1. liga žen – v základním kádru jsou dvě ženy, dorostenka a žákyně

2. liga žen – pravidelně hrají děvčata od 14ti do 19ti let

divize žen – céčko tvoří vesměs žákyně

Republikové bodovací turnaje mládeže všech kategorií

Oblastní (společné pro kraje HK a PU) bodovací turnaje mladšího a staršího žactva, dorostu

Jednorázové turnaje

Mistrovství ČR jednotlivců - ženy

Mistrovství ČR jednotlivců a družstev dorostu

Mistrovství ČR jednotlivců a družstev staršího žactva

Mistrovství ČR jednotlivců mladšího žactva

Finále republikových turnajů ČR nejmladšího žactva

Krajské a regionální přebory žen a všech mládežnických kategorií

Úspěchy:

- Mistr ČR družstev starších žákyň 2008 a 2009

- Mistr ČR ve dvouhře starších žákyň 2008 – Daniela Rozínková

- 2.místo ve čtyřhře na MČR staršího žactva 2008 – S. Šlehobrová,

D. Rozínková

- 2. místo ve dvouhře ml. žactva na MČR 2007 – S. Šlehobrová

- 2. místo ve čtyřhře ml. žactva na MČR 2007 – S. Šlehobrová

- 3. místo ve dvouhře ml. žactva na MČR 2009 - K. Rozínková

- 3. místo ve dvouhře st. žactva na MČR 2009 - S. Šlehobrová

- 3. místo na MČR družstev staršího žactva 2007

- 3. místo ve čtyřhře ml. žactva na MČR 2006 – S. Šlehobrová

- 3. místo ve čtyřhře st. žactva na MČR 2009 - S. Šlehobrová

- 3. místo ve smíšené čtyřhře st.žactva na MČR – D. Rozínková (2008)

a S. Šlehobrová (2009)

- 4. místo na MČR družstev dorostu 2006 a 2009

- několik prvních i dalších medailových míst z bodovacích turnajů ČR nejmladšího, mladšího i staršího žactva – S. Šlehobrová, D. Rozínková, K. Rozínková

- všechny tituly krajských přeborníků Královéhradeckého kraje v dívčích a ženských kategoriích v letech 2005, 2006, 2007, 2008 a 2009

Fotbalový oddíl

Fotbal se v Dobrém hraje na hřišti, které bylo zrekonstruováno po povodni a slavnostně otevřeno v roce 2001. V současné době v Dobrém působí pouze tým mužů, který hraje OP III. třídy Rychnovska.

Více informací na www.skdobre.cz.

Turistický informační

servis - akce

Orlické hory a podorlicko

Portál veřejné zprávy

Povodňový plán

Turistické zajímavosti v Orlických horách

Lyžování v Orlických horách

Ubytování v orlických horách

Knihovna v Dobrém

otevřena každou středu od 15.00 - 17,00 hodin.

Královéhradecký kraj

Poskytl:

2016 - finanční dar ve výši 15000,- Kč na Den obce Dobré a oslav 130let hasičského sboru.

2016 - dotaci 300 000,- Kč na pískovcové solitéry a osázení stromů a keřů v okolí požárních nádrží v Dobrém

2016 - dotaci 200 000,- Kč na opravu hasičské zbrojnice a zámkové dlažby u zbrojnice

Dotaci 400 000,- Kč na "Úpravu stávající vodní nádže v centru obce Dobré."

Dotace na pořízení územního plánu v r. 2014/2015
ve výši 150 000,- Kč. Celkové náklady 320 000,-

Dotace na úhradu úroků z úvěru v r. 2014 ve výši
20 000,- Kč celkové náklady 40 000,- Kč

Dotace na r. 2012/2013
Propojení vodovodů Rovné a Kamenice 1 558 000,- Kč.
Celkové náklady 2 757102,40 Kč

logo_colour_small.gif